| Flavius_Stanciu_1996 a întrebat:

Cand apas ambreajul si il tin apasat in timp ce vreau sa intru intr-un sens giratoriu spre exemplu, mi se opreste motorul. asta se intampla cand tin apasat ambreajul si intorc de volan! Doar cand sunt in mers si reduc viteza apasand pe frana si ambreaj! Ce ar putea sa aiba?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

E benzinar? e vreun renault cumva stiu pe cineva cu aceeasi problema, poate e senzorul de pe admisie sau senzorul de turatii

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru blAster85):

Golf 4 1.4 16v benzina

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru blAster85):

Spre exemplu si cand invart de volan pe loc imi scad un pic turatiile motorului...

| blAster85 a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

E normal sa scada turatiile cand motorul e la relanti si virezi de volan pentru ca foloseste servo.probabil ai cv probleme cu linia de alimentare.nu ai vagcomul sau vreun prieten sa te ajute, daca nu mergi cel mai bine la un service. poate fi si pompa de benzina sau filltrul.

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru blAster85):

Ok mersi pentru timpul acordat happy o sa vad ce rezolv... mecanicul mi-a zis ca poate sa fie si de la clapeta de acceleratie ca trebuie aerisita. sau de la buji.

| blAster85 a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

Aa pai daca nu sunt schimbate bujiile atunci probabil asta e culpa.si clapeta poate fi.bafta

| Flavius_Stanciu_1996 explică (pentru blAster85):

Azi am curatat clapeta de acceleratie si vad ca nu mai se opreste. sper sa numi faca surprize laughing)

| blAster85 a răspuns (pentru Flavius_Stanciu_1996):

Aa deci asta era bubalaughingbv. sa speram ca tine hehe.

9 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

La nicio masina nu moare motorul cand apesi pe ambreiaj.
A ta este unicat probabil.

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Ambreiajul* e posibil sa patineze foarte rau. Mergi la service autorizat