| cowperwood a întrebat:

Daca sunt inscris la o scoala de soferi, si instructorul m-o fraierit, pot sa-mi mut dosarul la alta scoala de soferi, sau sunt obligat sa raman cu dosarul la scoala in care m-am inscris?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti sa iti muti dosarul, insa cel mai probabil vei ramane cu paguba. Incearca totusi o rezolvare amiabila, spune-le ca vrei sa renunti si cere dosarul inapoi, precum si banii pentru orele ramase neefectuate. Daca nu reusesti nimic, apeleaza si la Protectia Consumatorilor, sunt convins ca te vor sfatui corect cu privire lace ai de facut.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dupa parerea mea, cred ca nu mai poti tace nimic.Esti obligat sa faci scoala de soferi cu acel instructor mai ales daca ai platit integral cursurile.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Te poti muta la alt instructor in cadrul aceleasi scoli sau poti cere banii inapoi daca ai un motiv intemeiat. La alta scoala te poti muta cu alta plata doar.

| ALEx_7862 a răspuns:

Eu stiu ca din moment ce ai dosarul... poti sa te duci la ce scoala de soferi vrei. asa stiu eu poate ma insel

| tomtom_7971 a răspuns:

Clar ca poti si cum te-a fraierit instructorul ia atitudine