| Andreas757 a întrebat:

Buna, am făcut scoala de șoferi ( cat b ) si am picat de 3 ori examenul practic si am vorbit cu instructorul ca renunț si m-a trecut in baza de date si acum ma pot transfera la alta scoala de șoferi? ( am dosarul )

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa il intrebi tot pe instructor daca poti sa te transferi la altă scoală.

| Andreas757 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am certat urat cu el si nu il pot întreba

| Liviu a răspuns:

Ca dracu, dc nu te-ai dus la directoru scoli la care ai dat sa vb cu el? sa iti schimbe instructoru si sa iti dea altul tot de la scoala aia? Oricum, nu are rost sa te ambalezi. Unele persoane iau din prima, altele din a 10, sau a 2. capu sus, am gasit o 'mamaica' de 50 de ani, care a dat sala o data cu mine, iar eu dadusem mamaligile jos si ea tot incerca sa ia permisu.Anumite persoane pot deprinde mai greu invataturile, altele mai repede(nu fac referire la mine, sunt un sofer normal, ocazional, zilnic, spune-i cum vrei) Tatal tau nu are permis sa te invete anumite chestii>

| Andreas757 explică (pentru Liviu):

Asta este faza nu ma prea invata

| Liviu a răspuns (pentru Andreas757):

Mna, eu ce pot spune, am invatat totu singur, instructoru mi-a dat cunostinte minime, si eu ma plangeam, nimeni din familia mea, nu a avut permis sau masina.Rude indepartate,la care nu puteam apela,deci tot am invatat singur, ca sa plusez putin sa afli starea in care ma aflam, eu nici pe bicicleta nu stiam sa merg, nici reguli de circulatie nu stiam, am inceput totul usor usor, a trecut ceva timp pana m-am obisnuit, insa nimic nu e imposibil.Chestia e ca la mine nu a fost doar un simplu moft masina,sau permisu,ci a fost ceva ce am visat de mult,ai mei nu au avut nici unu permis,sau masina,si asta a fost destul de dificil,toate intrebarile care le aveam, intrebam in stanga, in dreapta, si gaseam doar cunoscatori care se umflau in burta de atatea cunostinte, iar eu cum sunt mai neam prost de sincer, le dadeam sa manance mereu cand ii vedeam plin de ei.Era sa fac si cateva accidente, pentru ca asa e cand nu ai pe nimeni sa iti exeplice, iar baza cunostintelor tale se rezuma la 30 de ore de mers, cine stie pe unde happy

| christine99 a răspuns:

Cam ai dat-o in bara. Suna la scoala unde vrei sa te transferi si intreaba, e interesul lor sa te ajute.