| Anonimul151 a întrebat:

Dacă te inscrii la școala de șoferi, și faci orele de condus foarte des în fiecare zi sau chiar la 1-2 zile distanță, cât timp ar trebui până la examen? Câte ore ( ședințe ) de condus și de legislație trebuie? În general cât durează o ședință de condus? Se pot face mai multe ședințe de condus într-o zi ( exemplu 2 ), sau doar 1?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

30 ore condus ar trebuie sa ai

| NumănumescBrBr a răspuns:

Durata și numărul de ore necesare pentru a obține permisul de conducere depind de mai mulți factori, cum ar fi nivelul tău actual de experiență în conducere, cât timp și cât de des exersezi, cât de bine înveți și înțelegi lecțiile de legislație!

| suntserios a răspuns (pentru NumănumescBrBr):

Cum adică numărul de ore difere de nivelul lui? Numărul de ore e specificat in lege...