| MariusF23 a întrebat:

Daca vreau sa schimb numarul de inmatriculare la o masina care e deja inmatriculata pe alt judet, trebuie sa platesc taxa de poluare sau taxa de prima inmatriculare? Scuzati daca sunt penibil, dar e prima masina.

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic, doar pentru noile numere! happy

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca schimbi judetul nu, daca era cu numere straine atunci da, trebuia, daca ai avut numere de Romania inainte poti scoate alte numere fara nici o probleme!

| gicaputinica a răspuns:

Daca a fost imatriculata in Romania nu mai platesti nimic!