| Catalin0486 a întrebat:

De cateva zile, masina porneste greu. Se intampla doar la prima pornire din zi. Ii dau 2-3 chei pana porneate apoi toata ziua nu mai am probleme chiar daca masina sta. Masina este pe motorina, eu suspectez ca trebuie schimbat filtrul de carburant. Ati patit? Ce sa cred?

2 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Pot fii multe cauze. poate fi si filtrul de aer sau bujiile. mergi la o constatare in service care costa undeva la 50/70 lei si daca te pun aia sa schimbi nu stiu ce la masina si e foarte scump mai mergi si la alt service sa faci constatare, e posibil sa zica ca are ceva total diferit!

| Black38 a răspuns:

Poate fi o problema electrica. Dimineata masina poate sta pe bujiile incandescent pentru un scurt timp.Am patit sa ramana bujiile puse, si masina nu porneste cat timp raman puse.Pun din nou contactul, nu mai stau aprinse si porneste imediat.Verifica la pornire daca se sting bujiile.Ti-am spus o problema intalnita, posibil sa nu fie asta la tine. Sper ca te-am ajutat