| Bogna a întrebat:

De ce iarna motorul diesel de la masina Mercedes-Benz Vito 108 se porneste greu?

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Asa pornesc motoarele diesel iarna, mai ales daca nu ai alimentat cu motorina speciala de iarna care nu se congeleaza.

| Foca a răspuns:

Asa sunt toate motoarele pe dieselwinking au aprinderea mai grea iarna din cauza la frig si este posibil ca motorina sa fie de prosta calitatewinking funda pls

| dink08 a răspuns:

Si eu am un kadet 1. 6 D, si la fel am problema. In primul rand se datoreaza frigului(ca vara mere brici). Dar la mine cred ca am probleme la pompa de motorina sau bujiile, nu stiu sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar putea sa inghete un pic motorina sau motorul.