| anonim_4396 a întrebat:

De ce isi cumpara romanii masini doar din Germania nu si din toata UE?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pentru ca exista o vorba: lăsați germanii sa facă mașini și francezii parfumuri.
Apoi oferta e foarte bogata, distanta nu foarte mare (din vestul tarii e drum de câteva ore), neamțul adevărat e cinstit si corect, își schimba toate alea la fix, drumurile sunt bune, iarna nu se exagerează cu sarea samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca atata stiu! Se duce unde merge turma!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca acolo e cea mai dezvoltata piata sh, pentru ca nemtii isi ingrijesc cel mai bine masinile

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara din tot UE-ul, inclusiv carute din UK, cu volanul la perete si farurile spre contrasens.
Eu am una de Suedia, altii isi iau din Austria, cei care lucreaza in Franta, Belgia sau Italia, aduc si ei cate una.
Sunt si multe de Spania.
Germania e preferata, pentru ca aia au drumuri bune, si schimba masinile des. Au multe masini de vanzare. Dar tari precum Suedia si Anglia au masini mai dotate decat cazanele chele si lipsite de gust, folosite de nemti.

| Hermannstadt01 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dupa iesirea UK din UE v-a trebuii sa se plateasca taxa de import pentru masinile din UK? Daca da, v-a disparea importul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Hermannstadt01):

Inca nu este clar ce acorduri vor păstra față de tarile UE, si care vor disparea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca aclo sunt mai ieftine si mai bune.

| Samariteanul a răspuns:

Esti tu sigur ca doar din Germania? Unii nu-si permit sa-si ia de acolo sa stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Victoria18 a răspuns:

Ca au o industrie mai buna

| Denila123 a răspuns:

Sunt mai ieftine, si mai bune, ei le sxhimba repede

| xSega a răspuns:

Pentru că sunt preturile mici pentru mașinile vechi dar se cumpără din toate tarile apoi ne sunt noua vândute în România la de 3-4 ori prețul inițial

| roxyroy a răspuns:

Acolo sunt si bune si ieftine