| anonim_4396 a întrebat:

De ce Jaguar nu are succes ca si BMW/ Audi/ Mercedes?
Are modele mai faine, nu stiu daca mai fiabile da e firma de lux.

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Pentru ca un bmw din 2016, seria X cu motor de X costa in jur de 50k E sau 70k E.
Un jaguar daca te uiti mai bine din 2016, costa peste 100k nou-nout.
Jaguarul e o masina buna, insa cum s-a precizat si mai jos e o masina exclusivista, adica nu-si permit toata lumea un jaguar, scumpe piesele taxa, mananca mult...

| Roxin a răspuns:

Salut!

Jaguar e o marca exclusivista. Intretinerea unei masini de genul costa foarte mult, mai mult decat la un Audi, BMW etc.
Am condus recent un S-Type din 2004...genial comportament. Masina merge foarte bine, foarte stabila, fara sunete ciudate.
Succes au...dar sunt exclusiviste.

Seara buna!