| Jonas Brother a întrebat:

De ce nu-mi merge acceleratia la masina mea, am un Mercedes C200?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a rupt cablul de la acceleratie.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

... sau s-ar putea sa fi disparut total acel cablu. Inainte sa suspectezi pe cineva ca ti l-a furat, du-te la un service serios sa o puna pe tester (de preferat la o reprezentanta), probabil este vorba de o problema la senzorul de acceleratie.
PS: nu, nu ti-a disparut cablul de acceleratie, nici nu au uitat cei de la Stuttgart sa il monteze, masina ta pur si simplu nu are asa ceva, totul fiind electronic.

| covexrobu a răspuns:

Pai din atat cat ai descris tu nu ne putem da seama ce problema ai tu. Poate ti s-a dus pompa de injectie. Poate ti s-a rupt cablul (in caz ca ai aceleratia pe cablu). Poate ti s-au infundat injectoarele. Poate ai filtrele de benzina/diesel infundate si din cauza asta nu primeste pompa suficient combustibil. Sunt foarte multe probleme dar trebuie sa ne explici mai exact ce face sau ce nu face masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a rupt cablul de la acceleratie.