| pitbull93 a întrebat:

urmeaza sa imi iau o masina second hand si m-am gandit la mercedes C200 2008. Ce parere aveti de masina asta? merita sau imi puteti propune alte masinni fiabile si cu un consum putin la pretul de 11 12 mi euro

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa iti iei C200 si te gandesti la consum? sa stii ca nu e deloc ieftin de intretinut un mercedes

| Moora123 a răspuns:

Este o masina buna. La pretul acesta iti pot recomanda si Jaguar.

Singurul motiv pentru care nu ai cumpara-o ar fi intretinerea. Exista un motiv pentru care cineva prefera sa dea 10. 000E pe o masina noua dar destul de simpla si nu prea luxoasa cand cu 10.000 ar putea cumpara multe masini de lux sau masini destul de rapide.

Acest motiv este pretul platit pentru reparatii si intretinere. Intretinerea o vei plati oricum iar reparatile le vei plati eventual dar eu zic sa mergi pe C200.

| pitbull93 explică (pentru Moora123):

Din cate am inteles este o masina destul de fiabila si nu se strica asa des precum alte masini,

| Moora123 a răspuns:

Ai perfecta dreptate, nu se strica atat de des ca alte masini insa se va strica. Daca este prima masina, chiar daca consideri ca poti sa conduci destul de bine, tot o vei strica intr-un fel sau altul.

Si a doua si a treia. De obicei este datorita conditiei strazilor din Romania insa ia si asta in considerare.

| Nelutzu2000 a răspuns:

Merita...daca e si din 2008 e buna dar ce motor are?