| SLv_Mocanu_1994 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un golf 4 din anul 2001 cu motor de 1.9 si porneste foarte greu invarte dar nu porneste.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bateria e buna?
Ai verificat bujiile?
Cand porneste merge bine? Scoate fum?

| DataSoft a răspuns:

Poate sa fie mai multe..nu ma pricep foate bine dar la chiesti din asta te sfatuiesc sa mergi cel mai bine la un service auto cu masina sau sa chiemi un mecanic acasa ca sa se uite la masina.
decat sa astept sfaturi sau sugestii de la alti si sa agravezi mai rau problema cel mai bine i-a legatura cu un mecanic bun.
bafta

| Tw1sTer a răspuns:

Poate nu sunt bune bujiile du-te la service si afli acolo

| szergiu17 a răspuns:

Electromotorul functioneaza?
Primeste motorina?
Verifica bujiile.
Primeste curent?