| Monica-hera a întrebat:

De pe ce site poti comanda cauciucuri sa fie ok? Aveti experiente online?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt la a4a pereche luata de pe https://www.auto-soft.ro/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am comandat o data de la https://www.anvelope-oferte.ro/
Experienta nu a fost cea mai placuta, pentru ca am comandat putin inaintea lui "Black friday", adica in luna noiembrie, cand e nebunie cu anvelopele de iarna. Comandasem o singura anvelopa ieftina, pentru ca aveam un set de roti cu anvelope relativ noi, din care una fusese taiata (ma rog).
Prima comanda a venit in cateva zile cu Fan Courier. Desi nu era cu deschidere colet, mi-a sugerat curierul sa verific dimensiunea: mare bine mi-a facut, era gresita. Am refuzat coletul, am incercat sa contactez firma, nu raspund niciodata la telefon... De aici a inceput experienta de rahat.
Ma contacteaza ei dupa ceva vreme, sa ma intrebe ce s-a intamplat. Le explic, si ramane cu "ok, am sa sun la depozit sa verific daca intr-adevar s-a gresit". Adica aveau suspiciuni daca nu cumva sunt eu neserios, deja in a 3-a saptamana de umblat cu 3 anvelope de un fel, una de altul.
Dupa inca o saptamana sau doua, ma suna alta domnisoara, tonul ei slabit m-a dus cu gandul la cate injuraturi a auzit in ultimele zile, m-a intrebat daca mai doresc anvelopa, am repetat dimensiunile de vreo 4 ori, sa fiu sigur ca stie toata firma lor ce trebuie sa imi trimita, iar in vreo saptamana a ajuns anvelopa la mine. Dupa ce am pus-o pe masina, la primul drum am facut pana pe alta roata (din cauza valvei inghetate), si s-a dus pe... tot setul meu de anvelope de iarna.
Revenind la experienta: comand la inceputul lui noiembrie, primesc anvelopa potrivita in ajunul craciunului. Baiatul de la curier a retinut 'cazul', iar cand mi-a adus anvelopa corecta, dialogul a fost ceva de genul "asta e aia de atunci? sa-mi bag..."
Fiind totusi o persoana intelegatoare, apreciez ca am gasit la ei ceea ce nu aveau altii, si ca au vandut o singura bucata. Preturile sunt bune.
Rugau si ei clientii sa nu lase pe ultimul moment, pentru ca nu pot onora toate comenzile in timp util, intr-o singura luna. Deci data viitoare poate voi comanda tot de la ei, dar in extrasezon.
Mai stiu experiente de rahat si de la firme care vand prin eMAG.