| orhha a întrebat:

De unde pot cumpara atestat pentru scuter?
fundita

Răspuns Câştigător
| ImGone a răspuns:

Te costa vreo 150 lei. Cauta la instructorii auto.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| JaJe a răspuns:

Ceea ce faci tu este ILEGAL! nu poti cumpara un atestat! trebuie sa urmezi un curs la scoala de soferi pentru atestat. Nu iti recomand sa faci lucruri ilegale pentru atestat, gen cumparat, din 2 motive, risti sa ajungi la puscarie si iti risti viata ta, chiar daca crezi ca ai multa experienta, dar sunt multe lucruri care te vor invata la scoala de soferi, care ti-ar putea salva viata.

| sloimi a răspuns:

Pentru a putea conduce un scuter pe drumurile publice trebuie sa ai 16 ani, sa posezi un atestat de absolvire a unui curs de legislatie rutiera( rezolvi la orice scoala de soferi), sa ai casca de protectie si nu ai voie pe scuter sa duci a doua persoana.Bineinteles,scuterul trebuie sa fie inmatriculat, nu neaparat la primaria de domiciliu, merge la orice primarie din ceva sat apropiat.

| Marcel6 a răspuns:

Pui 200 ron pe masa la intructor si a-II-a zi ai atestatu in mana