| anonim712546 a întrebat:

Deci, am montat un cd-player pe masina, are mufa iso normala cu 2 corpuri: 1 pentru boxe si 1 pentru alimentare.
Problema acum urmeaza, cu motorul oprit functioneaza perfect, cum pornesc motorul si pun frana sau schimb vitezele, el se opreste. Din ce cauza? Va rog mult sa ma ajutati happy

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai fir rosu care trebuie sa primeasca + de la contact, fir galben care trebuie sa primeasca + permanent, chiar si cu motorul pornit, si fir negru care e - (masa). Celelalte fire din mufa de alimentare le poti deconecta de tot, sa fii sigur ca nu sunt legate aiurea, ca nu sunt esentiale. Ai un fir albastru care da semnal de pornire statiilor de amplificare sau antenei electrice, si probabil mai ai unul care reduce intensitatea luminii cand aprinzi pozitiile.

| OldSoul a răspuns:

Posibil sa nu-ti corespunda pinii.
Trebuie sa cauti schema pinilor care ii are mufa masinii tale, si sa vezi daca corespund cu pinii player-ului tau.
Iar daca nu corespund sa-i muti astfel incat sa corespunda.

| anonim712546 explică (pentru OldSoul):

Dar oare de ce doar cand pornesc motorul apare chestia asta? Precizez ca am pus mufa rosie cu rosie si galbenul l-am izolat. Trebuie oare cablul galben sa il leg la rosu si rosu sa il izolez?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim712546):

Din cate stiu, trebuie sa ai 2 fire de +12 permanent si unul de remote de la contact.
Daca ma gandesc bine, e posibil ca tu sa ai masa pusa pe firul de remote de la contact, de asta cand pui contactul da +12 pe el, si playerul decupleaza ramanand fara masa.
Cel mai bine, pune firele asa cum sunt ele de fabrica.
In general playerele au firele in functie de configuratia standard iso.