| iulianpuscasu a întrebat:

Am o problema. Am un moped si i-am luat un kilometraj electronic din ala pentru bicicleta si l-am montat pe motoretabig grin.Problema apare cand pornesc motorul mopedului, kilometrajul se reseteaza in continuu si nu stiu ce sa-i fac.Mergand pe langa el functioneaza doar cu motorul oprit. Dupa parerea mea cred ca se formeaza un arc electric ceva. Ajutati-ma Fundoi!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este din cauza campului magnetic format, nu exista nici un mod de adaptare al unui kilometraj de bicicleta pe un moped indiferent ce ai face!