| adriangabor92 a întrebat:

Din ce cauza s-a ruginit conducta de servodirectie (am vazut ceva lichid pe ea oare ce poate sa fie?) de la skoda fabia? La ce interval de timp se schimba uleiul de servodirectie? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Undeva la 5 ani trebuie sa schimbi toate fluidele de la masina, deci cam asta ar fi termenul pentru uleiul de directie, cel din cutie, antigelul si lichidul de frana. Lichidul de frana chiar mai repede, la 2 ani.
Conducta nu a ruginit din cauza uleiului vechi, ci a materialului slab calitativ, ori a substantelor corozive (sarea de pe drum ori o scurgere de lichid de frana in zona respectiva).

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Cum a zis si zilog, trebuie sa o schimbi.

| zilog a răspuns:

Gata și-a trăit traiul și-a mâncat mălaiul
Lopasin Gropatin Amin Amin