| Feyenooord666666 a întrebat:

Uleiul de servodirectie dupa cati km se schimba?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://vwforum.ro/topic/23300-cum-se-schimba-uleiul-de-la-servodirectie/ citeste pe aici, este putin "complex" la vw.

3 răspunsuri:
| 2P a răspuns:

Preventiv la 100 000 km trebuie schimbat uleiul cu spalare de circuit pentru ca din acel punct inainte isi pierde din proprietati, nu mai unge cum trebuie si apar tot soiul de defectiuni atat in pompa cat si in caseta de servodirectie. Dar acum depinde si de marca

| relian a răspuns (pentru 2P):

Sa unga ce anume? Fluidul ala nu unge nimic, ala este un fluid hidraulic, deci impinge un cilindru atit. Pompa pompeaza fluidul ca oricare pompa, deci il va pompa indif cai nou sau vechi.laughing Deci lichidu ala nu-i pentru ungere, nu are ce unge.Deci nu se schimba eventual cum zicea cineva pe aici daca nu-i cit trebuie se adauga. Unde pui ca este si racit, desi nu este folosit ca uleiul de motor undeva unde is temp f mari.

| Robert_Vaduva_Ionut_1995 a răspuns:

Uleiul de servodirectie nu se schimba se completeaza!