| Alinutz1997 a întrebat:

Am un golf iv 1.9 tdi 90cp ALH
As dori sa stiu daca se poate schimba uleiul de servodirectie si cum?
Si ce tip de ulei este recomandat pentru servodirectie la mașina mea?

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ulei cumperi cu talonul de la magazin.
http://golf-club.ro/viewtopic.php?f=13&t=2652

| TrăieşteClipa a răspuns:

La toate masinile pe care le-am avut atat la cutie automata cat si la sevodirectie am pus castrol dextron 3.
Se desface furtunul de retur care vine la rezervor se goleste instalatia cu motorul pornit, se da de volan complet stg dreapta, se opreste motorul pui furtunul la loc si completezi pana cand nu mai scade nivelul.
Cel de la furtun il recuperezi intr-o sticla de plastic.