| Badita_Cosmin_1994_3dMn a întrebat:

Doresc să îmi achiziționez un autoturism si dispun de suma de 4500 de euro. Ce imi recomandați?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La repezeala iti pot recomanda Alfa Romeo 159 cu motor 1.9 JTDm.
Este cu mult superioara Passatului, in special la fiabilitate.
https://www.olx.ro/......bz0wZ.html promoted
https://www.autovit.ro/......Gwwgz.html
Alta varianta ar fi Opel Vectra C, dar banuiesc ca e prea mare si veche ca model; motorul 1.9 CDTI e de fapt 1.9 JTDm de la Alfa Romeo, un mic rege al dieselurilor. Nu cedeaza nimic in mod frecvent, in afara de componente alea injectiei (pompa de inalta si ocazional injectoare), care se rezolva rapid si ieftin, fata de alte motoare.

| Frank51 a răspuns:

Golf5, Passat B6, Audi A4 B7, A6 C6.

| Începătorul988 a răspuns:

Audi A3 2.0tdi 140cai. Am avut varianta de 170cp, si am fost super multumit. In general e golf 5 la baza, intretinere mica, si poti pune piese de golf 5 pe a3 linistit.

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai ai toate tiglele pe casa?laughing sau vrei o masina de batrani

| clau44 a răspuns:

Diferă pentru ce vrei. Pentru viteza sunt recomandate motoarele pe benzina, iar pentru economie și tracțiune motoarele pe motorina (diesel).

| valentina2392 a răspuns:

Nu achizitionarea este problema, ci intretinerea eii! Cumpara-ti ceva care poti intretine, pentru ca in timp o sa ai dificultati in repararea masdinii. Eu unu iti recomand un VW. Cred ca are cel mai bun pret ca si achizitii si ca intretinere. apoi Audi, dar la banii astia o sa fie cam vechi. Skoda e tot vw, numai ca e numele schimbat, dar e scumpa la achizitionarea eii. Nu-ti lua fabia ca e ieftina, ca ai sa te plangi de spatiu happy Parerile sunt impartite oricum...

| Badita_Cosmin_1994_3dMn explică (pentru valentina2392):

Mă orientasem spre un b6 breck 2.0 automat 170 cp. Ce părere aveti?

| Vladut123456 a răspuns (pentru Badita_Cosmin_1994_3dMn):

Nu stiu ce sa zic despre automat, masinile mai vechi de 8 ani deja incep a avea probleme daca nu sunt intretinute bine, mai bine manual, ceva din grupul VAG, ti-as recomanda, Golf 5, Alfa Romeo 159 are un aspect bestial dupa parerea mea si din cate stiu nu este o masina rea, Mercedes C200, Bmw E46.