| ΔH a întrebat:

Dupa expirarea perioadei de suspendare a permisului auto pe-o perioada de 60 zile, in caz ca acesta a fost suspendat intr-o localitate aflata la cateva aproximativ 600km departare de domiciliu, voi putea sa-mi ridic permisul fix in aceeasi zi? Sau dupa cele 60 zile se va trimite permisul in localitatea in care domiciliez? Mai e birocratie, sa intarzie inapoierea permisului dupa cele 60 zile?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul se primeste de la Serviciul permise din judetul tau imediat dupa expirarea perioadei de suspendare, nu in ziua cand expira ci a doua zi. In mod normal, dupa suspendare, acesta a fost trimis in judetul tau. Totusi, pentru a fi sigur, te poti interesa la Serviciul permise. Numai bine!

| FurtunaDiesel a răspuns:

In mod normal permisul deja este la Serviciul permise, dar il poti ridica doar a doua zi dupa expirarea deciziei de suspendare!