| tonyc7 a întrebat:

Dupa permisul auto B, care e urmatoarea categorie de permis care urmeaza? Si trebuie sa iti faci alt dosar, alta adeverinta de la medic, din nou alte vizite la cabinete medicale sau raman valabile tot alea pe care le-ai facut cand ai obtinut B-ul (in cazul in care l-ai obtinut recent)?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia pe care o vrei.
nu te pune nimeni sa le iei in ordine.

da, trebuie sa faci totul de la zero

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

C sau D apoi la tir vine CE care nu se face fara C scos. La autocar cu remorca se pune automat DE fara sa dai alt examen avand D - A fiind caz aparte