| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca Volvo sunt cele mai bune masini si practice? Dar ceparere aveti despre peugeot 407?

8 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Volvo este cea mai sigura masina si toti pusti din suedia au volvo asa patrate cum sunt ele sunt masin tapanoase cu ca cele frantuzesti

| bestia a răspuns:

Volvo -nu. Peugeot poate. Golf -da.

| besche a răspuns:

Din pacate nu mai este cea mai buna masina, in schimb este foarte rezistenta la impact si este foarte confortabila. Studiile arata ca totusi japonezele sunt cele mai fiabile, in special Toyota, Mazda, Honda, Daihatsu. Peugeot face masini excelente, motoarele sunt foarte fiabile

| Aero_2277 a răspuns:

Volvo sunt masini bune la fel ca si Peugeot. Dar, invinge Volvo pentru ca sunt mai fiabile si rezistentewinking

| twink a răspuns:

Un raspuns avizat gasesti pe forumuri auto dar gandeste-te ce iti doresti si ce buget ai! volvo este mai scump decat peugeot. intr-adevar volvo e renumit pentru siguranta dar are un design "moale". Este masina de familist, daca esti tanar si vrei un design "ascutit" sau ceva pe care vantul sa alunece usor recomand peugeot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am auzi ca chinezi vor cumpara VOLVO sau l-a cumparat de mult.

| procust a răspuns:

Volvo are un mare plus la capitolul siguranta dar si fiabilitate! sunte printre cele mai sigure masini din lume! Despre peugeot 407 am auzit ca are tot felul de probleme cu motorul si becurile sin bord, etc!

| Marica_2964 a răspuns:

Te "incurci" cu un peugeot?big grin...sunt costisitoare si complicate...