| WayhaughtK a întrebat:

E diferenta mare intre Audi A4 SI A6 cand vine vorba de parcari? Sau locuri mai stramte.
Eu vin de pe un Hyundai Tucson din 2006.

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

A6-ele e semi-limuzina, facand concurenta celor din clasa ei ( E-Class si BMW seria 5 ) si fiind semi limuzina nu e chiar asa usor de parcat, un A4 ( echivalentul unui seria 3 sau Mercedes C Class ) clar ca e mai usor de parcat, A6-ele e mai lung

Exemplu : A4 - 4700 si ceva ( 4710 - 4740 ) mm lungime
A6 - 4900 si ceva ( 4930 - 4960 ) pe undeva pe acolo

Nu am dat un numar fix pentru ca nu stiu ce model vrei asa ca m-am uitat de dimensiunea in medie.

Acum depinde si ce editie de A4 sau A6 vrei, Berlina sau Break

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Să mori tu că întrebi asta venind de pe o mașină mare? Te înțelegeam dacă aveai Tico că aia chiar are 3 metri...

Nu este diferență mare, e vorba de câțiva cm, sunt curios așa, daca o mașină trece de x cm, nu o cumperi? A devenit asta un criteriu?

| Panamax a răspuns:

A4 mi se pare mic, in special locurile din spate.
A6 este ok si se parcheaza usor.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Amu. Gusturile nu se discuta dar dupa mine A6 e inutil putin pentru Romania. Gen unde folosesti asa masina mare? Personal as lua un A4. Tata are A4 b7 break si inca nu am patit sa nu ne ajunga spatiul in el.

| Simpatic a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Nu am cautat caracteristici si lungimi dar din ochi asa, A4 break nu e cumva la fel de lung ca A6?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Simpatic):

M-am uitat pe auto data. in general cam oricare A6 e mai lung decat un A4 cu vreo 20cm. Chiar si daca e vorba de A6 berlina si A4 break.