| anonim_4396 a întrebat:

E mai ieftină întreținerea la un ATV de 5000 euro (nou) decât la o mașină second de 5000 euro?
Eu de 2 săptămâni stau într-o țară mediteraneană și cum tot anul e cald mă gândesc că aș putea economisi bani dacă renunț la mașină.
Și pe ATV se poate monta portbagaj și nu știu dacă este așa de periculos ca o moto sau scooter.

N-am acu' 5000 de euro da' să știu pe viitor. Poate-mi vând mașina da' nu face 5000 euro.

Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Atv-ul este pentru daca vrei mai multa distracție, mai ales pe camp (nu mă refer la trick-uri, ci la mers normal)
Întreținerea e mult mai ieftină decât la o mașină de aceiași bani, se strica mai greu, dar de preferat odată cu ATV îl daca îl iei sa știi că îți trebuie multa benzină (nu la un plin, ci pentru mai multe, fiindcă are un un rezervor mai mic)