| JusTPauL a întrebat:

E ok daca pun doua cauciucuri m+s pe spate si doua de vara pe fata. Am deja unu aproape nou pe fata si nu l-as schimba, ca n-as avea ce face pe urma cu el de as putea 4 m+s.
Vreau pe spate m+s sa fie cat de cat ok iarna sa nu am asa mari probleme cu traciunea spate.

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

M+S nu exceleaza nici vara si nici iarna.

Cel nou de pe fata il poti tine ca rezerva.
Pe fata este indicat sa ai doua anvelope identice. Fata franeaza 70%si spatele 30%.
Daca unul este tocit mai mult sau are alt profil te poti trezi in sant sau pe contrasens la o franare mai energica.