| Tonitonitoni a întrebat:

Despre cauciucuri.
As dori sa-mi montez cauciucuri de iarna 195/65 r15, in talon este 195/45 r15, as putea sa am ceva probleme?
Multumesc.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca dai peste un politist mai zelos si verifica treaba asta ramani fara certificat

| Tonitonitoni explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru informare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, poti avea probleme.
Un coleg a fost refuzat la ITP pentru cauciucuri la care nu corespundea inaltimea.
In trafic nu prea stau politistii sa se uite la cauciucuri, dar daca dai de un control RAR, poti ramane fara talon.

| TrăieşteClipa a răspuns:

In caz de accident este posibil ca asiguratorul sa refuze sa plateasca dauna provocata de tine.
Este posibil sa ramai fara talon.