| Winners10 a întrebat:

Este adevarat ca daca ai accident cu masina si nu porti centura de siguranta nu se declanseaza airbag-ul, pentru ca asa am citit undeva?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca nu porti centura de siguranta, te amendeaza politia, nu airbag-ul. Ala e facut sa se se deschida la un soc puternic, independent de centura de siguranta. Chiar ma intreb unde ai putut sa citesti asemenea duda; intr-o carte cu bancuri cu/pentru blonde?

| mona a răspuns:

Inca nu am auzit asa ceva pana acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ba da, se declanseaza, nu-i adevarat.
Nu are nici o legatura una cu alta.
Te pup!

| irina20 a răspuns:

Da,la mine s-a dovedit big grin de 2 ori...

| PisicaFIFI a răspuns:

Am citit despre asta pe un forum, dar nu pot sa garantez ca asa este. Am mai citit si ca la viteze foarte mici nu sare airbagul, explicatia fiind ca nu ar avea rost, socul produs de airbag fiind mai mare in acest caz decat ajutorul pe care il poate oferi. Nici pentru asta nu bag mana in foc.