| cosminv a întrebat:

Este adevarat mitu ca orice masina dupa o perioada indelungata de timp se transforma intr-un opel? si opelu intr-o dacielaughing

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Prima parte nu o cunosc, a doua sigur e falsa. Sunt fericitul proprietar al unui Opel care a implinit deja 15 ani, a trecut de 300. 000 de km si crede-ma pe cuvant ca nu s-a transformat in nimic altceva intre timp. Dimpotriva, cei care s-au urcat la volan (putini la numar, ce-i drept) au ramas impresionati, desi conduc masini mult mai noi.
Iar urmatoarele doua masini vor fi tot Opeluri.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Valoarea masinii in timp scade, dar daca ai un opel, niciodata nu il poti compara cu o dacie.

| maryy a răspuns:

Pe o parte da pe alta nu.Nu inteleg ce e chestia asta impotriva Daciei sau Opelului.Prima masina la care am condus a fost Dacia si avea ceva vechime ca sa spun asa si crede-ma pe cuvant ca mergea foarte bine.Parca nu era Dacia. Ce e drept ca a fost intretinuta, vopsita, pornita, nu uitata in parcare doar pentru simplu fapt ca e Dacia.Si pentru cei care au ceva impotriva acestei marci Dacia, sa se gandeasca ca daca nu erau BMW, Audi, Ferrari si asa mai departe acum mergeau cu vechia Dacia.Si in legatura cu Opel e o masina fiabila, preturi destul de accesibile. Daca nu ai grija de el poate ajunge Breck sau caruta ca e mai grav atunci. O seara buna!

| alexandru04 a răspuns:

Pai. mitul asta ii creeat de tine? ca eu prima data aud asta

| Biencush a răspuns:

Da da... daca vrei tu...

Răspuns utilizator avertizat