| Andrei5522111 a întrebat:

Este recomandat un g30 252cp pentru un începător?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oooo, da. Eventual dacă găsești cu și mai mulți cp

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da.
Selecția naturală nu trebuie întreruptă.

| DaniTDCI a răspuns:

Prea multi cai putere pentru a putea fi stapaniti, mai ales incepator si fara experienta.

| Madalin2004 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Nu conteaza puterea masinii
Daca este cu, capul pe umeri si fară gânduri de Schumacher, masina este foarte bună pentru el si pentru alți incepatori
Bmw face masini extrem de stabile

Daca va merge frumos cu ea, nu va avea probleme!

| DaniTDCI a răspuns (pentru Madalin2004):

Tentatia e mare

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Amu serios, nu... Eu am e90 de 177cp si asa mi se pare mult pentru Romania ( am avut masini de 90, 101, 143 cp inainte si cam 100. 000km facuti in total)... 252 is multi pentru un incepator sa controleze mai ales pe tractiune spate. Am o cunostinta ce si-o facut stage 1 la un e90 la 210cp, incepator fiind si primul copac a fost a lui. Bine, asta nu e regula sau ceva dar sa nu iti para rau.
Eu zic sa incepi cu ceva intre 120-160cp sa zic si poate mai ieftin pana te inveti sa ai grija de o masina.

| Madalin2004 a răspuns:

Nu stiu de ce tot folositi termenul de,, masina de incepator"?

Da, un g30 este o masina buna pentru incepator, atat timp cat nu ai gesturi de Michel Schumacher la volan.
Bmw face masini foarte bune, iar BMW g30 este o mașina foarte stabilă, chiar daca este tractiune spate, este mult mai stabila decat un Passat B8 de ex

Conteaza piesa dintre scaun si volan, sa fii atent si fara,, figuri" la volan
Iarna daca ai anvelope bune, nu ai nici cea mai mica problema!

Succes cu alegerea masinii!