| HasaEduard07 a întrebat:

Există embleme non-originale la mașini? În România, online, nu găsesc pe nici o pagină în afară de OLX.ro. Am vorbit cu cineva pe OLX care a zis că îi firmă (nu privat) și le primește pe comenzi. Vorbesc acum de embleme pentru BMW (E36 Seria 3). Am găsit set de carbon (portbagaj, volan și capotă) la 140 lei total.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cauta direct la piese auto. Acolo ar trebui sa-ti aduca pe comanda piesa de care ai nevoie.
Dar daca vrei originale, si de pe un site, incearca aici https://stoauto.ro/

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca ai gasit cu 140 de lei de ce nu le-ai cumparat, cele originale ar fi costata mult mai mult.
Si apropo nu-s de carbon sunt doar un plastic care imita carbonul, daca erau de carbon cu adevarat costau 200 de euro sa zicem.

| HasaEduard07 explică (pentru Simpatic):

Nu mă interesează cât costă dacă sunt originale. Nu o să-mi cumpăr fake în niciun caz. Mă gândeam să caut pe la dezmembrări, ce părere ai? O să ies destul de ieftin dacă aș face asta plus originalitatea

| Simpatic a răspuns (pentru HasaEduard07):

Pai gasesti originale si la magazinele de piele auto doar ca nu vor fi cu acea culoare inchisa adica acea imitatie de carbon ci precum cele originale alb cu albstru etc
Te duci la un magazin de piese auto cu seria de sasiu si spui ca vrei embleme, pentru ce cauti tu de volan, capota, portbagaj, ce te interseaza pe tine. Eu zic ca fata de dezmembrari nu e mult prea mare pretul si in schimb sunt noi, ca alea din dezmembrari daca au stat mult in soare se intampla sa se decojeasca sa se crape mai repede plasticul, stiu cum e cu piesele din dezmembrari adica ce preturi au ca cele din magazin, asta din trecut cand ma mai duceam cu cateun amic sa ia ceva, eu aleg mereu lucrul nou chiar daca e putin mai scump, asta te sfatuiesc si pe tine sa faci.

| OldSoul a răspuns:

Nu se numesc "non-originale" se numest AFTERMARKET.
Deci cauta sub denumirea aceasta si o sa ai sanse mai mari de a gasi ceea ce doresti.
Si da, exista, problema e ca cei care le produc nu au dreptul de a le comercializa, nu au dreptul sa le vanda sub numele de "BMW" de exemplu, de asta de multe ori, o sa le gasesti pe net mai asa... Greu.
Iti las un exemplu
https://www.aliexpress.com/......76064.html

| HasaEduard07 explică (pentru OldSoul):

Înțeleg dar eu totuși caut originale dar nu găsesc nicăieri. Nu cunoști oare vreo pagină?

| OldSoul a răspuns (pentru HasaEduard07):

Cauta direct la piese auto. Acolo ar trebui sa-ti aduca pe comanda piesa de care ai nevoie.
Dar daca vrei originale, si de pe un site, incearca aici https://stoauto.ro/