| anonim_4396 a întrebat:

Exista marci de masini care au volanul pe dreapta dar ma intereseaza mai ales manetele din stanga si din dreapta volanului sa fie si ele inversate?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice modificare la gustul tau se face la un atelier tuning, fabricantul le pune cum vrea el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania NU ar trebui sa existe masini cu volanul pe dreapta.
Cat de 'pe dos' sunt, nici n-ar trebui sa ne intereseze.
Imi aduc aminte cand ma credeam 'reisăr' de noapte cu 1310-le cu lamaitele pe geam, erau cativa mai cocalari decat mine, cu E36 de Anglia. Totul era bine si frumos, pana ajungeau in zone cu traficul obturat pe un sens, si aveau de depasit (masini de la salubritate, lucrari, etc). Aia cu volan pe dreapta tot timpul opreau, ca habar n-aveau sa aprecieze daca este suficient loc cat sa treaca, fata de masinile de pe contrasens. Atunci ma dadeam eu mare, si le luam fata cu Dacie, si dupa aia bineinteles ca se cocalareau si ei dupa mine, da' nici gand sa ma depaseasca, la vizibilitatea lor pe strazile inguste din orasul meu.
Peste tot in trafic, cand se vireaza la stanga masinile cu numere galbena incurca traficul, iar soferii normali ii sicaneaza.
Parerea mea e ca locul acestor masini e la dezmembrari, legislatia nici nu ar trebui sa permita circulatia acestor autovehicule in Romania, daramite inmatricularea.

| LTAA a răspuns:

Toti producatorii care vand in Anglia, produc cu volanul pe dreapta.