| DomnulMuratura99 a întrebat:

Exista vreun risc daca schimbi volanul de pe dreapta pe stanga si cam cat ar costa?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

5000€ - risc sa nu iasa bine conversia. Mai bine lasi asa cum e. Masina tot merge. Eu o las cu volan pe dreapta cand vin inapoi asa daca imi place o târfă cobor geamu si o incant sa vina in masina

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mereu exista un risc cand umbli cu o masina carpita. Cat de mare e riscul depinde de cat de profesionist a fost facuta carpeala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Principalul "risc" este destul de inevitabil, si anume o sa iasa o masina cu greierasi, cu ventilatia cam pe dos, probabil, si nu este exclus sa ramana si circuite "nule" in ceea ce priveste instalatia electrica.
Daca operatiunea este facuta de catre un mecanic cu autorizatie in conversiile LHD - RHD, nu sunt riscuri periculoase. Dar daca faci treaba aia intr-un garaj, este posibil sa ramai fara directie, sa se desprinda "ceva" de prin bord, sa nu iti functioneze airbagurile sau sa functioneze defectuos (poti muri din asta).
Preturile incep de pe la 500 de euro doar manopera si pentru un cazan simplu, cum ar fi un Opel Corsa din 2002. Pardon, Vauxhall.

| goguPatent a răspuns:

Cu vrei 1500euro iese ceva acceptabil, dar intrebarea e... merita?