| anonim_4396 a întrebat:

Exista scutere care au 2 viteze dar care merg tot cu 45Km/h, daca da care marca si ce model sunt acestea?

9 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Exista si cu mai multe viteze.Scuterele acestea sunt Vespa si Piagio.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ghinionistdotorg cate viteze au cele de la Piaggio?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Piaggio schimba vitezele automat sau trebuie manual?

| Ciprian Ionut a răspuns:

Din cate stiu eu... scuterele nu au viteze (cele noi) stiu ca singurele scutere cu schimbator de viteza sunt cele de la Piaggio ( Vespa si sunt cu 3 viteze) si sunt de diferite cilindrate de la 50 cc (45 km/h) pana la 250 cc (160 km/h).

| Ciprian Ionut a răspuns:

Pentru intrebarea anonima... cate viteze au scuterele Vespa.
1. Cele cu cilidrata mica (50 cc) au 3 trepte
2. Cele cu cilindrata mare (125, 150, 200, 250) au 4 trepte
Multumit de raspuns sau trebuie sa demonstrez? Prima Piaggio Vespa a fost construita in 1949 http://en.wikipedia.org/wiki/Vespa

| Ciprian Ionut a răspuns:

Manual cu prin apasarea ambreiajului (la mana - stanga) si rasucirea manerului (tot stanga)

| sandulache a răspuns:

Da exista scutere cu 2 si 4 viteze care merge cu 45-50 km/h, sunt mari itaiene una dintre ele se numeste vespa e primul model care a fost facur cu 2 viteze e din 1969, si alete modele.

| sandulache a răspuns:

Da exista scutere cu 2 viteze, se numeste vespa si e din 1969 a fot primul model si au fau iar din 2004

| blogger a răspuns:

Eu stiu de scutere cu 3 sau 4 trepte de viteza care ating 45km/h, limitate