| Flaviussssss a întrebat:

Exista vreun biker pe aici sa-mi spuna daca un naked avantajeaza o persoana scunda in ce priveste manevrabilitatea si pozitia in sa
; in comparatie cu o motocicleta sport? Mai exact, o motocicleta naked se manevreaza mai usor de catre o persoana scunda, comparativ cu o sportiva, chiar daca aceasta din urma este mai usoara?

1 răspuns:
| sir sanjei a răspuns:

O sa incerc sa fiu cat mai la subiect.
O motocicelta nake se manevreaza muuuult mai usor la viteze mici si pe loc. Are unghi de bracaj foarte mare.
Greutatea unui naked este la fel ca a unui SS.
Daca esti scund mai bine mergi pe varianta de naked pentru ca vei avea inaltimea mai mica la saua.
Daca esti incepator te sfatuiesc sa iti alegi cu atentie motocicleta.
Daca ai nevoie de mai multe sfaturi si pareri poti sa imi trimiti mesaj. Te ajut cu cea mai mare placere!