| ardei a întrebat:

Fac chestionare deoarece urmează să dau sala și am întâlnit următoarea întrebare:
https://imgur.com/a/upQLeA0
După cum puteți vedea eu am bifat ca fiind corecte doar A și B deoarece din câte știu ți
se suspendă permisul pentru varianta A și nu mai e necesar să ți se dea și puncte.
Am căutat și în cartea de legislație o explicație dar nu am găsit. Poate e cineva care poate să mă lămurească.

Răspuns Câştigător
| danandrei1 a răspuns:

Nu ti se poate suspenda permisul fara sa ti se dea si puncte... vezi nu confunda punctele de amenda cu punctele de penalizare.

In cazul indicatorului respectiv, primesti 4 puncte de penalizare.