| Deasonyka a întrebat:

Bună TPU, am foarte mari emoții deoarece luni dau sala(pentru permisul auto) Menționez că am făcut chestionare numai de pe DRPCiV.RO cel original și de pe școalautiera.ro toate cele 45 de chestionare.Mentionez că nu am pus mâna deloc pe carte, am prins foarte mult din legislație/chestionare, totodată mai menționez și că fac mereu 24 respectiv 25 de puncte pe siteurile menționate mai sus! Problema este că se cam repetă întrebările la chestionare.Am instalat și aplicații pe telefon cu chestionare auto DRPCIV și tot la fel este.Credeti că la sală poate sa îmi pice unele întrebări pe care nu le am mai întâlnit până în prezent pe internet? Cate variante de răspuns ai la sală? Întrebările sunt la fel ca cele dp DRPCIV sau le mai insiropează ei puțin cu câteva adaosuri sa para mai grelele? Dacă pe internet reușesc să fac 24/25 uneori chiar și 26 am dc să îmi fac griji? Sunt foarte emoționată și îmi este frică să nu pic.Eu pe internet tot fac dar cum am mai spus... întrebările se repeta marea majoritate dintre ele. Voi acorda funda pentru ajutor! Vă doresc o seară plăcută

Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

Daca faci 24 sau 25 nu ai cum sa nu iei, sunt aceleasi intrebari si la ei.

| Deasonyka explică (pentru Vvistula):

Sunt tot 3 variante de răspuns nu?

| Vvistula a răspuns (pentru Deasonyka):

| Deasonyka explică (pentru Vvistula):

Pai pe DRPCIV sunt 3

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-as sfatuii sa pui mana pe Legsilatia rutiera si sa inveti, ca risti sa pici examenul!
Sa mergi la ghici la un exman, este bataie de joc!
Sansele sunt ca la loterie, cand nu se bazeaza pe cunsotinte acumulate.
Daca iei sala, vei pica traseul, pentru ca sunt lucurui pe care doar cartea aia le explica si pe care intalnindu-le pe traseu, nu vei stii ce sa faci.

| WaterDrop a răspuns:

Singurul lucru care te poate face sa o dai in bara, daca deja ai facut aceste chestionare, este frica de a nu esua.Scapa de ea, du`te relaxata si vei reusi.

| missfatadelatara a răspuns:

Colcuzie: faci 23 puncte oricât ai învăța.

| Sima_Marian_1988 a răspuns:

Era bine daca faceai si mediul de invatare de pe www.scoalarutiera.ro, dar daca ai timp il poti face, este cel mai bun site la ora actuala si are toate intrebarile de la DRPCIV.