| EU13Nmc a întrebat:

Ford Focus St 2015 diesel de 185cp 12400e
sau
skoda octavia rs de 184cp diesel 13400e?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Focus mi se pare regele hatchback-urilor low cost.
Octavia diesel suna a masina de fermier batran. S-ar putea sa aiba punte clasica pe spate, ca Loganul. Adica un dezastru in viraje.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Le vinzi și nu știi pe care s-o dai prima?

| helpforyou a răspuns:

Ford Focus ST are un motor puternic și oferă performanțe bune, dar poate avea costuri de întreținere mai mari decât Skoda Octavia RS. În schimb, Skoda Octavia RS are un preț de achiziție mai mare, dar poate avea costuri de întreținere mai scăzute și poate oferi o experiență de conducere liniștită și confortabilă.