| myandmy a întrebat:

Ce este mai bun ford focus combi motor 1800 cm3 din 99' diesel sau o skoda octavia din 2001, motor 1400 benzina. Va rog tineti cont toate informatiile. Eu stiu ca diesel e mai bun. ci ne se pricepe sa raspunda

Răspuns Câştigător
| help112 a răspuns:

Sunt de acord ca diesel e mai bun eu as vota pentru ford dar si skoda are avantaj ca e mai noua acum conteaza si pretul

| help112 a răspuns (pentru help112):

Sfatul meu e fordul

3 răspunsuri:
| dru1darius a răspuns:

Nu prea suna bine intrebarea ta, faci comparatie intre un break si o berlina (nu ai specificat caroseria, presupun ca ai vrut sa zici berlina), si o comparatie intre diesel si benzina, mai buna la... confort, consum, spatiu de incarcare, etc.

| rodica1983 a răspuns:

Desigu ca Skoda e cea mai buna, ca constuctie fordurile sunt varza, eu am un skoda fabia cu motor de 1, 4din 2002 si sunt ff multumita consumul e ff mic si merge super, o am de peste 2 ani