| Gass93sv a întrebat:

Ford mustang 2014 motor 2, 3 ce consum are pe oras si in afara?

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ford a scos un motor EcoBoost de 2.3 pentru Mustang, dar numai din 2015 il vor pune pe masini.

Pana atunci doar se speculeaza consumul, puterea si fiabilitatea.

In alte cuvinte, nu se stie exact.

Răspuns utilizator avertizat
| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Gass93sv):

In mod normal da.Ar trebuie sa fie pe sistemul TDI, pentru ca altfel nu ar avea cum sa se ridice la standardele Mustangului.

Dar presimt ca vor scoate si pe diesel si pe benzina, in functie de buget si preferinte.

Repet, sunt doar speculatii.

Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

Cel mai mic motor vad ca ar fi de 3.7l

daca era 4x4 se putea spune ca ar fi fost o masina buna happy