| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Ce pot pune în mașină sub bord să îmi lumineze podeaua?
Nu vreau benzi din acelea care se baga la priza, ci daca știți ceva pe baterii tot în genul si cu intensitate mică. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Si in cazul asta cine iti aprinde tie becul? Te apleci ca sa aprinzi din buton? Cumperi o banda cu LED si o legi in serie cu switch-ul de la usa. Cand deschizi usa, se aprinde. Banda cu LED consuma foarte putin, daca izolezi bine firele, nu ai cum sa iei foc. Si daca vrei intensitate mai mica, legi un potentiometru, tot in serie, si reglezi cum vrei.