| yrewnjgf6ushadi a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Xbox 360, si am o nelamurire... Am vazut ca controllerul functioneaza cu baterii; respectivele baterii pot fi reincarcate? daca da, incarcatorul este inclus?

Banuiesc ca Xbox-ul in sine nu are nevoie de baterii; se baga in priza. nu?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu este inclus nici un incarcator. Bateriile ti le cumperi tu singur daca vrei baterii reincarcabile. Consola propriuzis, trebuie bagata in priza daca vrei tu sa spui asa, insa nu e chiar direct, ci e nevoie si de adaptorul de retea, o alta inutilitate urata exista numai la xbox(la ps3 e mai simplu, doar bagi cablul, simplu in priza si gata). Sau tot la ps3, nu trebuie sa te complici cu incarcatoare cu baterii etc. Are o baterie in maneta, reincarcabila. Cand s-a terminat bateria, conectezi maneta cu un cablu miniusb inclus in pachet si o incarci.

1 răspuns:
| Sidland a răspuns:

Depinde de ce baterii folosesti, daca folosesti baterii normale, dupa ce s-au consumat le poti arunca, in schimb poti cumpara niste baterii speciale, "acumulatori " adica niste baterii reincarcabile ce se reincarca intr-un aparat special. Consola in sine nu are nevoie de baterii.