| racheta666 a întrebat:

(FUNDA) Cea mai buna metoda de curatarea tobei la scuter 4T ( Piaggio Liberty 50CC 4T)

2 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Daca ai posibilitatea sa faci un foc si sa bagi toba in el insa sa o legi, ca sa nu o tii mult in el.o mai intorci si apoi k vz ca uleiul de la final se arde o scoti si o lasi sa se raceasca apoi bati usurel in ea...iar k o vei pune la scooter sa nu te temi k vei vedea ca arunca zgura neagra pe toba... ce mai ramane e si datorita gazelor evacuate cu forta o curata de acea calamina

| Lifeisawargame a răspuns:

Poti incerca sa o tai frumos cu un polizor unghiular chiar unde este sudata din fabrica si sa arunci toata zgura si calamina din interior, apoi sa o duci la un baiat care stie sa sudeze uniform si sa o polizeze putin apoi pentru aspect si eventual putina vopsea aplicata nu ar strica, STIMA