| AndreiC13 a întrebat:

FUNDA! Cu motorul pornit, cand virez(chiar la inceput) pe loc se aude ca un fel de batut dar doar la inceput cand virez stanga sau dreapta iar dupa nu se mai aude. Zgomotul se aude si cand sunt in mers dar la o intensitate mult mai mica.Ce poate fi? La mecanic pe tester a iesit totul ok. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate fi un pivot,o bucsa,caseta de directie, capatul de bara, rulmentul de sarcina de la capatul amortizorului, etc.
Un mecanic bun isi da seama imediat.
Daca ti-a pus testerul pentru asa ceva ar fi cazul sa cauti altul.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ceva la planetare.La rotile din fata. Ar fi bine o verificare, totusi, la toate rotile sa nu ai joc la rulmenti.Mai ales fata.

| Frank51 a răspuns:

Iti trepideaza volanul? Simti ceva in volan sau la masina? Daca se aude ceva la roata dar nu se intampla nimic in masina sunt sanse mari sa nu fie planetarele, sa fie altceva.

| blAster85 a răspuns:

Se aude doar cand incepi virajul? e posibil pivot de directie.ridic-o pe cric si misca rotiile stanga/dreapta, manual si iti vei da seama.