| racheta666 a întrebat:

(Funda) Cum se regleaza un carburator cu un filtru sport la un scuter de 50cc?

2 răspunsuri:
| Mariussss14 a răspuns:

Pai de la relantiu si ai pe acol pe langa alt jiglor de la filtru

| dru1darius a răspuns:

Nu prea poti, daca ii scuterul stock, nici daca ii dai benzina la maxim nu o sa mearga cum trebuie, la un filtru sport traba si carburator mai mare sa dea o cantitate mai mare de benzina, set mai mare ca sa arda si toba ca sa scoat gazele mai bine, ce poti face ii sa dai cu banda de izolat peste filtru si sa nu iti intre atata aer in carburator