| Mari0o842 a întrebat:

Salut! Am un scuter 50cc 2t care nu trage asa bine. L-am luat cu niște improvizații, la carburator nu aveam filtru de aer, avea o masca covid (am pus filtru, dar încă nu l-am testat), nu avea surubu de reglare a aerului în carburator(acum am dat comanda de unul). Am un prieten cu scuter 50cc 4t și a lui trage mai tare. Ce as putea sa fac sa tragă ca lumea, nu ca unu nou, dar aproape?

Răspuns Câştigător
| Ghengbeng18381 a răspuns:

In primul rand pune-i șurubul, îl a 2 rand verifica compresia, dacă e slaba trebuie schimbați segmenții de aici și lipsa de putere

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat