| NuStiuNimic a întrebat:

in caz ca am faruri cu lupa si pe ele sunt montate becuri halogen ( nu xenon ) este legal sa circul cu ele ( in caz ca eu înainte pe masina aveam faruriile standard fără lupa, xenon etc )?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Asa mi-am pus eu pe motor lupa cu far xenon. politia cand vede xenon cu lupa nu zice nimic, la control RAR a ciripit nenea ala ca nu e tocmai ok, ca daca vrea imi ia talonul, dar nu are cum sa demonstreze ca motorul din fabrica nu vine fara lupa....si asa de un an nu zice nimeni nimic de far cu lupa pus pe far cu oglinda