| Krl_Karla_1962 a întrebat:

Hei am și eu o lampa LED și pe un ecran mai micuț trebuie sa îmi apara ora, data etc. si nu știu cum sa o deschid are doar 4 butoane micuțe pe care scrie
- pe primul : MODE
- pe al doilea : SET
- pe al treilea : UP
- pe al patrulea : DOWN
va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu Mode schimbi afisarea: ceas normal sau ceas desteptator.
Cu Set pornesti reglajul segmentelor (ora, minut, etc.), respectiv la mai multe apasari muti intre segmente.
Cu Up si Down schimbi valorile in sus si jos, cate un pas la fiecare apasare. Daca apesi indelungat, atunci schimbarea se face rapid si continuu.
La unele ceasuri, la terminarea reglajelor segmentelor se face memorare automata, la alte modele trebuie sa memorezi manual prin apasarea tastei Mode sau Set.

| 1Q a răspuns:

Apasa mode, apoi set, sau doar set, si apoi din up down setezi ora