| donionela6 a întrebat:

Am un telefon NGM si nu stiu cum sa ii fac resetare.Adica stiu doar pasii Volume down+volume uo+power off/on
Dar imi amare uneori doua randuri cu scrisuri.
Pe primul scrie Factory Mode(volume down)
Iar pe al doilea (primul cuvant nu il stiu iar al doilea este); Mode(volume up). Este in aceasta ordine:
-Factory Mode(volume Down)
-..........Mode(Volume up)
Alteori imi apare o astfel de tablita
Factory Mode:
Upgrade
Item test
Reboot
Full Test
Si nu ii stiu nici contul google.
Ce trebuie sa fac?
Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Anonimaaaxgar a răspuns:

Dă-i pe factory mode deoarece îl aduce la setările din fabrică(adică șterge tot din el cu tot cu cont Google) și o iei de la zero cu el. Prima dată o să setezi limba apoi mi se pare că te întreabă dacă ai cont Google și îi dai pe butonul acela care zice că nu ai. Am resetat și eu mai multe telefoane cu modul Factory mod și a mers foarte bine. Sper că te am ajutat. Funda?

| Alexandinho10 a răspuns:

Îl poți reseta și din setări, e mult mai ușor.
Factory MODE e opțiunea pe care o cauți

| Rifmazacitam a răspuns:

Data factori reset succes