| CaRmEnUtSsA a întrebat:

Hei, cum imi dau seama daca un numar de inmatriculare este luat sau nu? Va rog am nevoie urgenta de ajutor, scuzati categoria dar asta e mai vizitata.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iti spun cei de la biroul respectiv. Tu trebuie sa mergi cu variante multe acolo.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul il poti primi doar daca vei intreba la serviciul "inmatriculari si permise de conducerea" din cadrul serviciului public comunitar din judetene in care ai tu domiciliul stabil.

| OldSoul a răspuns:

Iti faci un account si verifici aici, eu asa am cautat daca numarul pe care l-am dorit era disponibil.
http://www.drpciv.ro/info-portal/plateAvailability.do